czwartek, 31 stycznia 2013

Lokaty rzeczowe w alkohole jako alternatywna forma inwestycji

Jednym z popularniejszych sposobów na przechowywanie pieniędzy już od setek lat są lokaty rzeczowe. Polegają one na tym, że kupujemy wartościowe przedmioty za pieniądze, które obecnie posiadamy. Niektóre z nich posiadają wartość użytkową, inne ozdobną a kolejne nie są z kolei używane praktycznie w ogóle. Jednak takie wartościowe przedmioty mogą zachowywać właśnie swoją wartość wyrażoną w pieniądzu. Oznacza to, że decydując się na przykład na zakup pięknego dzieła sztuki, jesteśmy gotowi na to, że będzie ono nie tylko elementem wystroju naszej nieruchomości, ale również po jakimś czasie będziemy mogli je sprzedać, odzyskując swoje pieniądze. Często jednak liczymy na dodatkowy zysk, który możemy zrealizować po określonym czasie trwania inwestycji. Jednym z takich przykładów są inwestycje rzeczowe w alkohole.

Wino

Pierwszym sposobem na lokaty rzeczowe okazuje się być zakup butelek wina. Często nie chodzi tu o zwykłe wina sprzedawane na półkach supermarketów. Kupujemy je najczęściej od wysokiej jakości producentów licząc na to, że po jakimś czasie wartość poszczególnych butelek zdecydowanie wzrośnie. Wyróżnia się dwa modele zakupowe – możemy kupować wino „w ciemno”, jeszcze przed nadaniem mu oceny, kupujemy wtedy najczęściej beczki. Drugą metodą jest wybór już zabutelkowanego wina, którego jakość została oceniona. To drugie rozwiązanie jest najczęściej o wiele droższe. Pierwsze może zagwarantować nam o wiele wyższe zyski, ale tylko wtedy, gdy kupowane wino znajdzie zainteresowanie smakoszy. Nawet w Polsce istnieją specjalistyczne firmy pozwalające na inwestowanie w wino, warto więc zainteresować się tą metodą.

Whisky

Lokaty rzeczowe w alkohole to także i inwestycje w whisky. Inwestujemy niemalże na identycznych zasadach, jak w przypadku wina, różnicą jest jednak produkt. Whisky w ostatnich latach zyskuje bardzo dużą popularność, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Wszystko to sprawia, że lokaty rzeczowe w ten alkohol mogą przynieść kilkunastoprocentowe zyski średniorocznie na przestrzeni kilku lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.