czwartek, 1 sierpnia 2013

Czy opłaca się otworzyć lokatę?

Oczywiście, że tak! Po co trzymać oszczędności w skarpecie, która jeszcze może okazać się dziurawa? W przypadku, kiedy nasze oszczędności są naprawdę spore i wynoszą na przykład kilkanaście tysięcy złotych, być może to właśnie lokata będzie znakomitym rozwiązaniem nie tyle na oszczędzanie, ile na zarobienie kolejnych (i całkiem sporych) pieniędzy.



Jeżeli więc martwi cię to, że codziennie z odłożonej sumy znika kilka czy kilkanaście złotych, to trzeba koniecznie przejrzeć ofertę lokaty w swoim banku. Zacząć należy przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju lokaty w ogóle są dostępne. Podobnie jak z kredytami czy pożyczkami, tak samo i lokaty bankowe - sierpień 2013 posiadają wiele różnorodnych wariantów, z których nie każdy będzie nam się podobał.

Niektóre lokaty pozwalają w szybki sposób zarobić ogromne pieniądze, ale na przykład mogą być dla nas niedostępne, ponieważ nie dysponujemy aż tak dużą sumą pieniędzy, które trzeba wpłacić jako kapitał początkowy. Dlatego pierwsza lepsza lokata nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Trzeba więc zrobić porównanie lokat obecnie proponowanych we wszystkich bankach, lub też tylko w tych, do których mamy największe zaufanie.

Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim oprocentowanie lokaty, ponieważ to od tego czynnika w większości przypadków zależy, czy zyski z lokaty będą duże, czy też raczej niewielkie. Najlepsza lokata musi być więc odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb i preferencji. Bardzo często też najlepszą lokatą jest ta oferta bankowa, która gwarantuje największe oprocentowanie.

Trzeba jednak pod uwagę wziąć i inne czynniki, które będą również miały znaczący wpływ na to, czy dana lokata będzie dla nas dobra. Czasami bowiem w życiu zdarzają się różne przykre sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni do poniesienia pewnych kosztów, najczęściej finansowych. Wówczas może okazać się konieczne przerwanie lokaty przed dniem jej zakończenia. Warto więc wybierać takie oferty bankowe, które gwarantują w ramach lokaty zwrot całej sumy kapitału wpłaconego na początku jej zakładania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.